Як вибрати гірський велосипед

Гірський велосипед - справжня знахідка для любителів активного відпочинку. Кататися на гірському байці можна не тільки по бездоріжжю, але і в умовах міста. Такий транспортний засіб є практично універсальним, так як підходить і для прогулянок по парку, і для далеких навколосвітніх подорожей.

Що ж робить гірський велосипед таким багатофункціональним?

Ключова особливість гірських велосипедів полягає в зменшеному діаметрі і збільшеній ширині коліс. Не менш важливий параметр - великий діапазон передатних відношень. Він забезпечує комфортну і безпечну їзду при різних перепадах висот. Не можна не згадати і про особливу геометрію рами, а також - зручно розташовану каретку. Остання робить пересування без доріг максимально комфортним і ефективним.

Сьогодні існує безліч гірських велосипедів. Вони відрізняються один від одного як по своїх технічних характеристиках, так і за ціною. Вибираючи відповідну модель гірського велосипеда, потрібно орієнтуватися на свої потреби та матеріальні можливості. При цьому ключову увагу необхідно приділяти таким факторам, як:

1. Амортизатори.
Вони істотно поліпшують керування і роблять поїздку більш м'якою і комфортною. У велосипедах типу хардтейл присутня тільки передня амортизаційна вилка. Завдяки їй навантаження на руки велосипедиста істотно зменшується, а управління під час їзди по вибоїстих дорогах стає простішим. В двухпідвісних велосипедах амортизаторами оснащені обидва колеса. Це дає їм певні переваги перед хардтейлами. Їзда на таких гірських велосипедах є більш комфортною і менш виснажливою для велосипедиста. Додатково до всього, завдяки задньому амортизатору забезпечується покращений контроль під час швидкісної їзди.

2. Розмір рами.
При його визначенні потрібно орієнтуватися на зріст велосипедиста і властивий йому стиль їзди. Любителям агресивного управління варто віддати перевагу більш низькій рамі. Вона істотно зменшує ризик травмування велосипедиста. Людям середнього зросту підійдуть рами розмірів від 18 до 20 дюймів. Більш високим велосипедистам (185 м і вище) необхідно шукати байк з рамою не менше 22 дюймів.

3. Діаметр коліс.
Він може становити 26 або 29 дюймів. У першому випадку велосипед має більш швидкий розгін. При цьому зчеплення з дорогою виявляється не найвищим. У велосипедах з 29 дюймовими колесами такої проблеми немає. Такі колеса мають краще зчеплення з дорогою, забезпечують більш високий імпульс з однієї педалі і істотно полегшують процес подолання перешкод
.

4. Гальма.
Вони можуть бути обідними або дисковими. Перші вважаються більш економічними, проте мають меншу гальмівну потужність і більш короткий термін служби. До того ж, ступінь їх ефективності дуже сильно залежить від дорожніх умов. Дискові гальма забезпечують впевнене гальмування при будь-яких умовах. Однак вони коштують на порядок дорожче і вимагають більших витрат на обслуговування.

 

© Haibike, 2023. Всі права захищені.

Сайт розроблений в Green Studio