Як забезпечити безпеку їзди на електровелосипеді

Поїздки на електричному велосипеді - швидке, приємне і розслаблююче заняття. Однак не варто забувати, що поїздка може виявитися досить небезпечною, якщо забути про обережність на дорозі і перестати дотримуватися елементарних правил безпеки.


Велосипедистам досить часто доводиться їздити серед автомобілів, мотоциклів, інших байкерів, а також серед пішоходів, які люблять подорожувати по непроїзжій частині. В такому випадку дуже важливо навчиться акуратно їздити і підтримувати свій байк в безпечному режимі, захищаючи від травм і себе, і оточуючих. А уважність, як відомо, розвивається за допомогою регулярних тренувань - катайтеся і тренуйтеся, як Шварценеггер! :)

 

 

Велосипедисти зобов'язані дотримуватися правил дорожнього руху: додержуватися всіх дорожніх знаків, рухатися по правій стороні дороги в потоці інших транспортних засобів, зупинятися на перехрестях і перед світлофорами, пропускати пішоходів на переходах. При цьому потрібно застосовувати належні сигнали рукою, для того щоб попереджати інших учасників дорожнього руху про намір зробити поворот.

 

 

Як забезпечити безпеку їзди на електровелосипеді?

 

Дотримуйтеся наступних рекомендацій:

 

 

Обслуговування транспортного засобу


Головний показник безпеки велосипедиста - це справність його електровелосипеда. Перед кожною поїздкою необхідно перевіряти його стан, переконатися, що кермо і колеса - надійні, шини - накачані, немає дефектів в роботі мотор-колеса і електроніки, всі з'єднання герметичні і що всі електричні комплектуючі - підключені правильно. Переконайтеся, що педалі справні і добре обертаються, жодна з спиць не зламана або зігнута, велосипедний ланцюг добре змазаний і натягнутий. Завжди перед поїздкою перевіряйте гальма.


Електровелосипед повинен бути максимально комфортним для людини!

 

 

 

 

 

Видимість

 

Відсутність видимості велосипедів - це одна з найпоширеніших причин нещасних випадків, які пов'язані з водіями електровелосипедів і автомобілістами. І, зрозуміло, поїздки на електровелосипеді в денний час - набагато безпечніше, ніж у вечірній або нічний час, тому уникайте поїздок на велосипеді в дні поганої видимості на дорозі або вночі. Однак якщо ж ви збираєтеся (або змушені) їздити вночі, обов'язково придбайте яскраву велосипедну фару і встановіть світловідбивачі, щоб водії могли побачити вас навіть на значній відстані.


Під час їзди на електричному велосипеді, незалежно від рівня видимості на дорозі, рекомендується носити неоновий або люмінесцентний одяг зі світловідбивачами в області спини, рук і ніг.

 

 

 

Велосипедний шолом і правильний одяг

 

Велосипедний шолом забезпечує безпечну їзду на електровелосипеді. Захисний шолом варто одягати навіть в тому випадку, якщо ви відправляєтеся в короткочасну поїздку. Шолом повинен точно підходити велосипедисту за розміром. Потрібно, щоб шолом щільно прилягав до верхньої частини голови, добре покривав лоб, фіксувався ременем під підборіддям.

Одяг велосипедиста повинен бути комфортним і безпечним для їзди на велосипеді. Всі елементи одягу під час руху не повинні потрапляти в спиці колеса. У дні поїздки не беріть штани з широкими штанинами, беріть зручне взуття на плоскій підошві, стежте за тим, щоб шнурки були міцно зав'язані. Кросівки є найбільш відповідним взуттям для їзди на велосипеді.

Від дорожнього бруду, вітру і пилу добре захищають очі велосипедиста спеціальні велосипедні окуляри. Непогано було б обзавестися і велосипедними рукавичками.

 

Будьте уважні


Завжди будьте напоготові і ознайомлені з усіма можливими небезпеками на дорозі. Пам'ятайте, що уважний велосипедист значно менше схильний до ризику отримання травми. Обов'язково стежте за рухом легкових і вантажних автомобілів, незалежно від того, де ви їдете. Будьте сильні, тренуйтеся, як Шварцнеггер! :)

 

 

 

 

 

Під час їзди не одягайте навушники і не розмовляйте по телефону, щоб не відволікатися в дорозі, вам необхідно чути всі навколишні вас звукові сигнали. Будьте уважними та обережними, тільки в цьому випадку ви зможете швидко зреагувати, якщо зіткнетеся з несподіваною ситуацією на дорозі. По можливості, беріть з собою медичну аптечку невеликого розміру. Зрозуміло, краще щоб вона ніколи так і не стала в нагоді, але перестраховка - це впевненість у безпеці.

 

© Haibike, 2023. Всі права захищені.

Сайт розроблений в Green Studio